• KASZTANKI DLA HOSPICJUM

Nasza szkoła zakończyła udział w akcji charytatywnej "Kasztanki dla Hospicjum". Uczniowie wszystkich klas zbierali i przynosili do szkoły kasztany, które Fundacja Wrocławskiego Hospicjum sprzeda firmom kosmetycznym i w ten sposób pozyska fundusze na swoją działalność. Wczoraj kasztany zostały załadowane do samochodu fundacji i zawiezione do siedziby przy ul. Jedności Narodowej. Przy okazji bardzo dziękujemy klasie IIIa za pomoc w załadowaniu kasztanów. Pan odbierający kasztany powiedział, że tak dużego transportu kasztanów jeszcze nie odbierał.

Możemy być z siebie DUMNI!!!!!!!!

PAMIĘTAJCIE !!!   WARTO POMAGAĆ!!!!!

JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM I WSZYSTKIM KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TAK BOGATYCH ZBIORÓW!!

LINK DO ZDJĘĆ Z ZAŁADOWYWANIA KASZTANÓW

Małgorzata Korybo
          Dorota Ćmikiewicz

Zbiórka dla przytuliska

Szkolne Koło Wolontariatu i Klub Małego wolontariusza organizują zbiórkę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Oławskiego Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt. W ramach działań wolontariatu szkolnego staramy się rozpropagować ideę pomocy i rozwinąć empatię. W konkretny sposób chcemy włączyć się w zbiórkę na rzecz zwierząt.
          Zachęcamy do wzięcia udziału w tych działaniach.

Co przynosimy?

- karmę suchą i mokrą dla psów i kotów
          - środki czystości (płyny do mycia naczyń, podłóg, środki do dezynfekcji)
          - koce, pościele, ręczniki, prześcieradła.

Do kiedy?

- akcja trwa do 20 października

Gdzie przynosimy?

- składamy wszystkie rzeczy w przedsionku szkoły (wejście główne) lub przy wejściu B (wejście od placu zabaw). W jednym i drugim miejscu będą czekały kartony. Gdyby rzeczy nie mieściły się w kartonach, prosimy o ułożenie ich obok. Każdego dnia wszystkie rzeczy będą zabierane przez opiekunów Wolontariatu.
          - wszyscy uczniowie klas IV- VIII, którzy przyniosą rzeczy dla przytuliska proszone są o poinformowanie o tym fakcie swoich wychowawców lub opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu Panią Małgorzatę Korybo
          - rodziców uczniów klas I-III prosimy o poinformowanie poprzez dziennik Librus o przyniesionych przez dziecko rzeczach dla przytuliska opiekuna Klubu Małego Wolontariusza Panią Dorotę Ćmikiewicz.

Plakat:

Plakaty o akcji są rozwieszone w wejściu głównym szkoły oraz przy wejściu B.
          Oba plakaty przygotował Klub Małego Wolontariusza:)

Małgorzata Korybo
          Dorota Ćmikiewicz

Kilknij i zagłosuj!

Obejrzyj! Razem możemy więcej!

"Podziel się chlebem"

Klasa 8b organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących osób z Dobrzykowic ,, Podziel się chlebem. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dobrzykowic do włączenia się w akcje.Dary można składać w holu szkoły, w specjalnie przygotowanych kartonach. Dziękujemy Wszystkim darczyńcom za okazane serce. Klasa 8b z wychowawcą Małgorzatą Korybo

Nakręciliśmy się na HOSPICJUM

Szkolne nakrętki wyruszyły w drogę do Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu!

Często stawiamy sobie pytanie- czy zbierać? I co to da, że wrzucimy swoją nakrętkę do pojemnika? Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu znaleźli odpowiedzi na te pytania. Gromadząc nakrętki, przyczynili się do wsparcia małych pacjentów hospicjum we Wrocławiu i dbania o środowisko naturalne.

Zbierali zakrętki z plastikowych butelek, gromadzili nakrętki po napojach w kartonowych opakowaniach, po kosmetykach, płynach do prania, płukania czy innych środkach czyszczących. Dlaczego właśnie te? Gdyż ich plastik jest twardszy, trudniej fabrykowany, dzięki temu sprawiający kłopot w czasie segregacji i przetwarzania. Jednocześnie więcej warty w skupie.

Ostatecznie nakręciliśmy się wszyscy- uczniowie, nauczyciele, pracownicy. Dzięki wspólnemu działaniu akcja urosła w siłę. Skutkiem współdziałania było zebranie dziesięciu wielkich worów pełnych nakrętek, które w piątek 11 grudnia trafiły do wrocławskiego hospicjum.

Aktywność wolontariacka naszych uczniów uczy szacunku dla innych, bezinteresownej pomocy, kultywowania wartości służących rozwojowi człowieka oraz uwrażliwia na globalne potrzeby świata.

"Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie

jest zagubienie się w służeniu innym"

[Ghandi]

Dlatego też w wyjątkowy czas pandemii, który mocno ograniczył skalę naszych działań, serdecznie dziękujemy Każdemu, kto dorzucił swoją nakrętkę do tej zbiórki, ale przede wszystkim dziękujemy członkom SKW, za zaangażowanie, za docieranie do tych, którzy się wahali, za poświęcony czas i ogromne serce. Jesteśmy z Was dumne!

Opiekunki SKW Dobrzykowice

Magda Dworaczek i Ania Lemke- Sławińska